ORDU AYBASTI İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Aybastı'mız BİLSEM İle Ödüllendirildi

Aybastı'mızda Öğretmen ve Öğrencilerimizin Yapmış Olduğu Başarılı Çalışmalar Sayın Bakanımız Mahmut ÖZER Tarafından "BİLSEM" İle Ödüllendirildi    
Aybastı'mız BİLSEM İle Ödüllendirildi

İlçemizde BİLSEM Sınavlarına her yıl onlarca öğrenci girmektedir.  Sınava giren öğrencilerimizin ortalama yüzde 25 e yakını süreçleri başarı ile tamamlamaktadır. Ancak sınavı başarıyla tamamlayan bu üstün yetenekli öğrencilerimiz en yakın BİLSEM e ulaşımda sorun yaşadıklarıdan devam edemiyorlardı. Ve bu ulaşımla ilgili sorundan dolayısıyla bir çok veli sınava başvuru yapmak istemiyorlardı. Ama artık Sayın Bakanımızın müjdesiyle bu önemli sorun ortadan kalkarak , Aybastı'mızın üstün yetenekli evlatları şehrimizde bu önemli eğitimden faydalanabilecekler.

Bilim ve Sanat Merkezleri veya kısaca BİLSEM; üstün yetenek potansiyeline sahip çocukların potansiyellerini desteklemek için özel müfredatlarla eğitim veren okullardır. Ve BİLSEM Okulları öğrencilerin  özel ve üstün yönlerini keşfetmeyi, desteklemeyi ve potansiyellerini değerlendirmeyi amaçlar.

Bu çok önemli merkezin ilçemize açılmasını sağlayan Sayın Bakanımız Mahmut ÖZER'e Aybastı'mız adına teşekkürlerimizi arz ediyoruz.

11-02-2022

Fatsa Caddesi Özel İdare Binası Kat1 52500 Aybastı / ORDU - 0 (452) 714 14 9192

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.