ORDU
AYBASTI İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ
Aybüke Roketimiz, Şehit Öğretmen Aybüke Şenay YALÇIN'ın Doğum Gününde Fırlatıldı
Teknofest 2021 de; Aybastı Galaxy Roket Takımımız Yeşil Etiket alarak Türkiye'de 223 takım arasından fırlatma hakkı kazanan 8 ekipten biri oldu. Roketsan'ın Tuz Gölü Hisar Tesislerinde gerçekleştirilen atışlar öncesi finale kalan 13 takımın roketleri , fiziki olarak mühendisler tarafından gerekli detaylı incelemeler yapıldıktan sonra fırlatmaya uygun olan 8 takım için onay verildi . Aybüke isimli roketimiz Şehit Aybüke Şenay Yalçın ın Doğum Gününde 3 Eylülde semalarda hür ve özgür bir şekilde buluştu. Şehit öğretmenimizin doğum gününde yapılan fırlatma roketimizi daha bir anlamlı hale getirdi ve başarılı bir atış gerçekleştiren takımımızla Sayın Selçuk Bayraktar yakından ilgilendi özel görüştü. Tüm şehitlerimizi rahmetle şükranla yad ediyoruz . Ülkemiz emin ellerde Gelecek Gençlerin Omuzlarında Yükselecek 1550 Rakımlı Aybastı Perşembe Yaylasından Milli Teknoloji Hamlesine Tam Destek![Aybüke Roketimiz, Şehit Öğretmen Aybüke Şenay YALÇIN'ın Doğum Gününde Fırlatıldı](/meb_iys_dosyalar/2021_09/04134339_AdsYz.jpg)