ORDU AYBASTI İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bilim Şehri Olma Yolunda Emin Adımlarla Yürümeye Devam

TÜBİTAK'a Aybastı'dan  Rekor Başvuru
Bilim Şehri Olma Yolunda Emin Adımlarla Yürümeye Devam

TÜBİTAK tarafından düzenlenecek 2204-A Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri ve 2204-B Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması'na Aybastı' dan  rekor başvuru yapıldı. 

 

TÜBİTAK 2204-A ve 2204-B yarışmaları öğrencilerin;   temel, sosyal ve uygulamalı bilim alanlarında çalışmalar yapmaya teşvik etmek, çalışmalarını yönlendirmek ve mevcut bilimsel çalışmalarının gelişimine katkı sağlamak amacıyla her yıl düzenlenmektedir.

 

TÜBİTAK Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen 2204 ? A Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri yarışmalarına ve 2204 ? B Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri yarışmalarına İlçemizde , liselerde 20 , ortaokullarda 31 adet olmak üzere toplam 51 başvuru ile dâhil olundu.

Geçen sene 9 olan toplam başvuru sayısı bu sene #yüzde466 oranında artış gösterdi.

 

Bu kapsamda Müdürümüz Sayın Hasan ACU, " Aybastı mızın en önemli hedeflerinden biri  olan proje tabanlı öğrenme faaliyetlerinin okullarımızda yaygınlaştırılmasının bir sonucu olan bu önemli başarıda emeği geçen öğrenci, öğretmen ve idarecilerimize teşekkür ediyorum ve Bilim Şehri yolunda emin adımlarla yürüyen Aybastı Eğitim Ordumuz ile de bundan sonraki süreçlerde çalışmalarımızı daha da yoğunlaştırıcağımızı belirtmek istiyorum" dedi

 

 

 

22-02-2022

Fatsa Caddesi Özel İdare Binası Kat1 52500 Aybastı / ORDU - 0 (452) 714 14 9192

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.