ORDU AYBASTI İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Hayat Boyu Öğrenme Toplantısı Yapıldı

Müdürümüz Sayın Hasan ACU başkanlığında Şube Müdürümüz ve Halk Eğitim Merkezimiz idarecilerinin katılımıyla #HayatBoyuÖğrenme toplantısı gerçekleştirildi.
Hayat Boyu Öğrenme Toplantısı Yapıldı

Son üç yıl içinde yürütülen çalışmalar detaylıca değerlendirildi ve Bakanlığımız politikaları doğrultusunda 2023 yılı içinde yürütülecek çalışmaların yol haritası belirlendi. Müdürümüz Sayın Hasan ACU yaptığı değerlendirmede :

  • " Son Üç Yılda Aybastı'mızda Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğümüz bünyesinde açmış olduğumuz çeşitli kurslara yoğun katılım gerçekleşti. 2020-2021-2022 Yıllarında toplam 452 Kursumuzdan6734 Kursiyerimiz faydalanmıştır.
  • 2022 Ocak ayından 2023 Ocak ayına kadar bir yıl içinde ilçemizde 258 Kurs açılmıştır. Bu kurslardan toplam 3912 Kursiyer faydalanmıştır.

HER YAŞ DÜZEYİNE VE HERKESE HİTAP EDİYORUZ

Birçok farklı alanlarda açmış olduğumuz kurslarla Halk Eğitim Merkezimiz her yaştan vatandaşın ihtiyaçlarına cevap vermektedir. İlçemizde aktif bir şekilde faaliyet gösteren Halk Eğitimi Merkezimiz; vatandaşların hayat boyu eğitim almalarını desteklemeye devam etmektedir. Her yaş düzeyindeki vatandaşımızın ilgi, istek, yetenek ve beklentilerine yönelik; mesleki, sosyal, toplumsal, ekonomik, sportif ve kültürel alanlarda ücretsiz kurslar düzenleyerek yetişkin eğitimlerine en kolay erişim kapısı olma misyonuyla öğrencilerin ve yetişkinlerin ihtiyaçlarına cevap vermekteyiz. El sanatlarından, dil kurslarına, Kuran-ı Kerim kurslarından aile eğitimlerine , okuma yazma kurslarından KPSS'ye kadar Her Yaşta Her Yerde Eğitim sloganı ile Halk Eğitimi Merkezimizden 7'den 77'ye her yaştan bireye çeşitli kurslar açarak gelişim-öğrenme temalı çalışmalarımızı yürütmekteyiz. 2023 yılında ise devam eden kurslarımızın yanı sıra, vatandaşlarımızdan gelen talepler üzerine kurslarımızı hem çeşitlendirmeyi hem de artırmayı hedefliyoruz. Halk Eğitim Merkezimiz bünyesinde kurmuş olduğumuz Döner Sermaye ile her alanda üretime ciddi katkı sunmayı hedefliyoruz. Gayretli ve başarılı çalışmalarından dolayı Halk Eğitim Ailemize teşekkür ediyorum. Tüm vatandaşlarımızı Halk Eğitimi Merkezlerimize bekliyoruz.
23-01-202323-01-2023

Fatsa Caddesi Özel İdare Binası Kat1 52500 Aybastı / ORDU - 0 (452) 714 14 9192

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.