ORDU AYBASTI İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Promosyon Anlaşması İmzalandı

Aybastı Tarihinde Bir İlk Olan Geniş Katılımlı Rekabet Ortamı İçinde Gerçekleşen, Beş Bankanın Teklif Sunduğu İhale Süreci Tamamlandı 
Promosyon Anlaşması İmzalandı

Müdürlüğümüz ve müdürlüğümüze bağlı okul / kurum müdürlüklerindeki çalışanlarımızı kapsayan promosyon ihalesi Halk Bankası müdürü ve ihale komisyon üyelerinin ortak imzası ile sonuçlandırıldı.

15 Ocak'tan itibaren 15.500 TL tek ödemede hesaplara yatırılacaktır. Tüm eğitim camiamıza hayırlı olsun.

Süreç Nasıl İşledi;

Aybastı Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde görev yapan; idareci, öğretmen, yardımcı personel ve memurları kapsayan banka promosyon ihalesi yetkili sendikanın başkanının da bulunduğu komisyon marifetiyle şeffaf bir süreçle yönetilmiştir ve tüm süreçte gözlemci olarak diğer sendika başkanları da yer almıştır.

İhale Kamu İhale Kanununa tabi olmayan kapalı zarf açık artırma usulü ile gerçekleştirilmiştir.

Aybastı tarihinde rekabetçi ve katılımcı ortamın oluştuğu ilk ihale bu süreçte yaşanmıştır.

İlgili tüm paydaşlar sürecin bizzat içinde bulunmuşlardır.

İlk yapılan ihale katılım yetersizliğinden ve istendik rakamın ortaya çıkmamasından dolayı eğitim camiamız lehine komisyon tarafından iptal edilmiştir.

İkinci İhalede Komisyon; Aybastı Belediyesi, Tapu Müdürlüğü, Yazı İşleri Müdürlüğü, Nüfus Müdürlüğü, İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü, Vakıf Müdürlüğü, İlçe Kütüphanesi Personelleri ve Milli Eğitim Müdürlüğü Adına Süreçleri Yönetmiştir.

Yapılan ikinci ihaleye beş banka katılım sağlamıştır. Açık artırma sürecinde son aşamaya mevcut maaş alınan banka ve bir özel banka kalmıştır. Bu özel bankanın 15.500 TL fiyat vermesi sonucunda, mevcut maaşların alındığı Aybastı'mızdaki banka yetkilileri ihaleden çekildiklerini tüm komisyon ve hazirun önünde belirtmişlerdir. Ve ilgili banka yetkililerine komisyon tarafından özel bankanın verdiği rakamı geçip geçmeyecekleri son kez sorulmuş olup, cevap olarak ihaleden çekiliyoruz cevabı alınmıştır. İhale sonucunda en yüksek teklifi veren özel banka ihaleyi almaya yasal olarak hak kazanmıştır ve katılım sağlayan diğer tüm bankalar için süreç tamamlanmıştır.

İhaleyi alan özel banka İhale öncesi yayınlanan idari şartnamede belirtilen hususların hepsini kabul ettiğini beyan etmiş olup, sözleşme süreci başlatılmıştı. Ancak ilgili özel bankanın genel müdürlüğünün almış olduğu genel karar nedeniyle, sözleşme imzalanmayan tüm promosyonların durdurulması sonucunda ihaleyi alan banka ile yasal süreç içinde sözleşme imzalanamamıştır. Bunun sonucunda ihaleden çekilmesine rağmen mevcut maaş alınan bankaya komisyon marifetiyle son kez verdikleri ücretin güncellenip güncellenemeyeceği, idari şartnameyi kabul edip etmedikleri son kez sorulmuştur. Banka cevaben; kişi başı 15.500 TL verebileceklerini belirten yazıyı ve kendi şartlarını komisyona bildirmişlerdir. Ancak Milli Eğitimin Müdürlüğünün idari şartname maddeleri dışında şartlar taşıyan ve camiamız çalışanlarını zor duruma düşürecek maddelerin bankanın sözleşmesinde bulunması nedeniyle komisyon tüm sendika temsilcileriyle de yaptığı istişare sonucunda sözleşme imzalamama kararı almıştır. Ve sonraki süreçte Halk Bankası ile; sözleşmede idare ve öğretmenlerimiz lehine iyileştirme yapılması hususunda komisyon ve sendika başkanları görüşmeleri tekraren gerçekleştirmiştir. Bu görüşmeler sonucunda Halk Bankası idare ve çalışanlar lehine sözleşmede iyileştirme yaparak, komisyonun ve öğretmenlerimizin üzerinde ki tüm riskleri kaldırmıştır. Kurumsal yapı içinde Aybastı tarihinde bir ilki gerçekleştiren tüm komisyon üyelerine camiamız adına teşekkür ediyoruz.

Toplamda 274 personel için 4 Milyon 247 Bin TL gibi ciddi bir promosyonu taahhüt eden ve sözleşmede idare lehinde iyileştirme yapılmasını sağlayan Halk Bankasına teşekkür ediyoruz.

Tüm süreç komisyon üyeleri ve sendikalarla ortak yürütülmüştür. Eğitim çalışanlarımızın haklarına zarar verecek her işin karşısında her zaman duracağız. Ancak şunun da tekraren bilinmesi gerekmektedir.  Gerçekleşen promosyon süreci Aybastı tarihinde geniş katılımlı ilk ihale olmuştur. Böyle bir katılım komisyon tarafından sağlanmasaydı ortaya çıkan rakam günün şartlarında çok önemsiz bir tutar olacaktı. Bu bağlamda çok başarılı bir süreç yönetilmiştir.

Bu nedenle ihale komisyonuna sendika başkanlarına emeklerinden dolayı teşekkür ediyoruz.


29-12-202229-12-202229-12-202229-12-202229-12-202229-12-202229-12-202229-12-202229-12-2022

 

Fatsa Caddesi Özel İdare Binası Kat1 52500 Aybastı / ORDU - 0 (452) 714 14 9192

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.