ORDU AYBASTI İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Vakit Buluşma Vakti. " Yazarlar Evimize Kitaplar Masamıza Projesi"

Vakit Buluşma Vakti.

 

Çocuklarımıza okuma alışkanlığı kazandırmak ve kitap sevgisini artırmak için güzel bir proje hayata geçiyor. Kitap, çocukların dil becerilerini geliştiren, onları bilişsel, duygusal, ruhsal ve ahlaki açıdan geliştiren en önemli araçtır. Çocuklar kitaplar sayesinde düşünmeyi ve etrafında olan şeyleri sorgulamayı öğrenir. Bu nedenle çocuklarımızı kitaplarla ve yazarlarla buluşturmaya başlıyoruz. 

KıymetliÖğrencilerim;

Her karne gününde sizler gibi benim de kalbim heyecanla çarpardı; gözlerinizdeki ışıltıyı gördükçe, yüzlerinizdeki tatlı heyecanı gördükçe. Ancak pandemi nedeniyle sizler okulunuzdan, öğretmenlerinizden ve arkadaşlarınızdan uzak kaldınız. Sizleri bu heyecan dolu günde görememenin üzüntüsü içindeyim. Uzun bir süredir evlerinizden çıkmadınız, kendinizin ve tüm sevdiklerinizin sağlığı için. Bu süreçte oyunlar oynadınız, kitaplar okudunuz, müzik dinlediniz, okul açılsa da gitsek dediniz ve öğretmenlerinizle birlikte yoğun canlı dersler yaptınız. Sizlere ve gayretle çalışan öğretmenlerimize teşekkür ediyor ve canı gönülden hepinizi alkışlıyorum.

Sevgili çocuklar sabrınız ve gayretiniz nedeniyle tekrardan teşekkür ediyorum. Hepiniz çok kıymetli, çok özel ve bizim için çok değerlisiniz. Çünkü siz geleceğimizsiniz, çünkü siz demek gelecek demektir.

Sizler ve öğretmenlerimizin üstün gayretlerini gördükçe yarınlara olan inancım tamdır. Birlikte başaracağız ve birlikte çok güzel hikayeler yazacağız, birlikte yapacak çok işimiz var. Ve sizler için güzel bir projeyi karne gününde başlatıyoruz. 

Sağlıklı ve sevgiyle kalın.22-01-2021

 

Fatsa Caddesi Özel İdare Binası Kat1 52500 Aybastı / ORDU - 0 (452) 714 14 9192

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.